Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/Oleg/a1.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/Oleg/a1.jpg'
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Oleg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Gość z Białorusi

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Oleg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

XXIX Niedziela zwykła przeżywana jest w kościele katolickim jako Niedziela Misyjna. W naszej parafii gościliśmy niezwykłego misjonarza - ks. Aleksandra Sewastianowicza z Białorusi. 

Ks. Aleksander jest proboszczem maleńkiej parafii Mir na Białorusi. W miejscowości liczącej ok. 3 tys. mieszkańców jest zaledwie 32 katolików. Kościół katolicki odzyskał swoją świątynię zaledwie kilka lat temu. Ks. Aleksander jest tam pierwszym proboszczem. Z wielkim wysiłkiem podjął się bieżących remontów kościoła oraz organizacji życia parafialnego. Nie krył tego, że jedo najważniejszym teraz zadaniem jest "szukanie" pieniędzy na funkcjonowanie parafii. Stąd jest niemalże nieustannie w drodze. Głosi rekolekcje, kazania, odwiedza parafie w Polsce i zachodniej Europie. Co uzbiera - zawozi do swojej parafii. Choć jego wspólnota parafialna jest tak maleńka, to są w niej ludzie, którzy pracę gospodarczą podejmują pod nieobecność proboszcza. Sami też codziennie gromadzą się w świątyni na modlitwę, by wypraszać potrzebne łaski dla swojej parafii, proboszcza i siebie. A także dla mieszkańców Miru. Wielu - o czym także wspominał ks. Aleksander przychodzi do kościoła katolickiego. Prawosławni, poszukujący  oraz niewierzący. Chcą porozmawiać, proszą o modlitwę i o błogosławieństwo. Tego ani ksiądz, ani wspólnota im nie odmawia. Może dlatego wspólnota powoli, ale wzrasta.

Ks. Aleksander prosi nas - w miarę możliwości - o wsparcie. Zbierał po mszach św. ofiary, pozostawił także nr konta bankowego, na które możemy dokonywać wpłat z przeznaczeniem na parafię św. Mikołaja w Mirze.

Nordea Bank Polska  34 1440 1387 0000 0000 0986 8507

Ks. Aleksander przybędzie do nas w grudniu. Poprowadzi rekolekcje adwentowe. Otoczmy ks. Aleksandra naszą codzienną modlitwą.

     {gallery}Oleg{/gallery}

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00  9.00 

11.00 (dla dzieci)  12.30 

17.00 (dla młodzieży)  

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione 

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

 7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

- w KOZZD: sobota 9.00

- w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl